Ubedljiva pobeda Novaka Đokovića nad Stenom Vavrinkom u 3. kolu Rima

Novak je baš lagano došao do četvrtfinala. Švajcarac nije imao nikakvih šansi, pa je meč završen za samo 75 minuta – 6:2, 6:2.

Raduje kako Đoković izgleda na terenu. Čini se da je forma blizu maksimalne, a znamo kako tada prolazi svako ko mu se nađe na put.

Novak Đoković

Švajcarac nije sigurno merilo onoga što Noleta očekuje u završnici Rima i na Rolan Garosu. Vavrinka je pao na 361. mesto na ATP listi, nije dovoljno fizički pripremljen za mečeve sa najboljim igračima sveta.

Odlično sam se osećao danas! Drago mi je što se Sten vratio, on nije maksimalno spreman, ali je igrač koji uvek može da napravi probleme – rekao je posle meča Đoković.

U narednom kolu Novak igra sa Ože-Alijasimom, osmim nosiocem. Zanimljivo, biće to njihov prvi međusobni meč.

Novak Đoković – Sten Vavrinka (6:2, 6:2)

II SET

6:2 – Rutinska pobeda Novaka. Počistio je Vavrinku.

5:2 – BREJK! Uozbiljio se Novak i odmah uzvratio brejk.

4:2 – BREJK! Ko bi rekao da će Sten uspeti da dođe do brejka. Baš ništa nije slutilo na to. Slab gem Đokovića.

4:1 – BREJK! Dva brejka prednosti za Đokovića. Vavrinka deluje fizički nespremno za ovaj nivo tenisa.

3:1 – Ponovo je Sten mogao do brejka, ali nije iskoristio dve šanse da dođe do izjednačenja u drugom setu. Novak je odlično servirao u tim momentima.

2:1 – Uz dosta muke Vavrinka dolazi do prvog gema u drugom setu.

Sten Vavrinka

2:0 – Nema ovde nikakve dileme. Pitanje je samo koliko će trajati meč. Sten je imao jednu brejk šansu u ovom gemu, ali je nije iskoristio. Neće imati još puno takvih prilika.

1:0 – BREJK! Vavrinka nije iskoristio četiri gem lopte, što je Novak kaznio i realizovao prvu brejk loptu. Gem je trajao gotovo osam minuta!

Videćemo da li Švajcarac može da pruži ozbiljniji otpor Noletu u drugom setu.

I SET

6:2 – Rutinski. Pola sata igre bilo je potrebno Novaku da dođe do prvog seta.

5:2 – BREJK! Prvi set se bliži kraju, Nole ima dva brejka viška. I u narednom gemu servira za vođstvo u setovima.

4:2 – Bez ikakvih šansi je Sten kada Novak ima servis. Uglavom se poeni završavaju posle servisa ili 2-3 udarca.

3:2 – Dobri servisi i na drugoj strani. Švajcarac je podigao malo nivo igre

3:1 – Đoković bez izgubljenog poena dolazi do drugog gema na svoj servis. Odlično servira svetski broj jedan na startu meča.

2:1 – Dolazi i Vavrinka do prvog gema u današnjem meču, ali utisak je da će jako teško moći da uzmi i jedan set Noletu.

2:0 – Novak je u pravom ritmu. Baš onakav kakvog želimo da ga gledamo.

1:0 – BREJK! Idemo! Sjajan početak Đokovića. Doduše, pomogao mu je i Sten sa dve duple greške.

Počeo je meč u Rimu. Prvi na servisu je Vavrinka.

izvor:kurir.rs